Amunicja 9mm FMC Fiocchi dla Straży Granicznej

Cenrex Sp. z o.o. został wybrany w przetargu Komendy Głównej Straży Granicznej na 1,5 miliona amunicji 9mm Parabellum FMC (Full Metal Case). Wartość kontraktu wyniosła 1,9 mln złotych brutto z opcją dokupienia kolejnego miliona naboi.

 

Przetarg Cenrex wygrał proponując amunicję Fiocchi, uznanego włoskiego producenta amunicji najwyższej jakości, płaszcz w pełni pokrywa rdzeń ołowiany, ze spłonką nie zawierającą metali ciężkich, bezrtęciowa, spełniająca normy NATO, wodoodporna, która przechodzi dodatkowe badania w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia potwierdzające parametry. Cena obejmuje też dostawę do magazynów na terenie kraju.

Rodzinna firma Fiocchi została założona w 1876 roku przez księgowego, Giulio Fiocchi i początkowo zajmowała się wyrobem broni i amunicji czarnoprochowej, by w latach 90tych XIX wieku porzucić czarny proch. W czasie drugiej wojny światowej fabryka Fiocchi została prawie doszczętnie zniszczona podczas nalotów bombowych, ale po wojnie rodzina odbudowała biznes.

Obecnie Fiocchi jest producentem amunicji dla myśliwych, sportowców (w tym olimpijczyków), do obrony i ochrony oraz dla służb na całym świecie.

W 1990 otrzymała certyfikat NATO AQAP-1, a w 2003 dwa certyfikaty Environment i Quality Management System.

Cenrex jest wyłącznym dystrybutorem Fiocchi w Polsce dla służb mundurowych.

 

Link do artykułu o wygranym przetargu:
http://www.defence24.pl/523905,milion-naboi-dla-strazy-granicznej

Link do strony Fiocchi
http://www.fiocchigfl.it/site/index.php

Początek strony